1534352375 Obejrzałem sobie wczoraj na arte 2-godzinną historię upadku imperium ottomańskiego od początku XIX-wiecznych ruchów nacjonalistycznych i wojen bałkańskich aż do powstania dzisiejszej Turcji, Iraku, Libanu, Syrii, Izraela etc. I fatalnej roli Brytyjczyków w całym tym galimatiasie, który do dziś jest punktem zapalnym i kłębowiskiem konfliktów nie do rozwikłania.
Z tej perspektywy widać szczególnie dobrze, dlaczego aroganckie i ignoranckie działania Europy i USA na Bliskim Wschodzie przynoszą tak kiepskie rezultaty. Rozumiem, że można nie rozumieć metafor, niektórzy tak mają, ale po co dorabiać anty kościółkową ideologię do poemaciku, którego autor słowem jednym nie podkreśla swojej przynależności do kościoła luterańskiego. Wiersz Martina Niemöllera jest tak samo mocno zakorzeniony w świadomości wielu ludzi, jak kawałki z Szekspira, czy Dantego, a gdybyś zapytał niektórych o autorów słów – Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś, albo Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie – to nie odpowiedzieliby. Konstancja zacytowała wiersz pastora Niemöllera nie pamiętając kto te słowa napisał. I wcale pamiętać nie musiała i nie musi. Te słowa już same sobie są. Na przekór anty kościółkowcom. za to samo cenilam Trójkę od czasu, gdy tylko stała się stacja ogólnopolską.Mialam chyba ze trzynaście,czternaście lat,nie trawiłam modnych wówczas Czerwonych Gitar i Trubadurów, bo ta muzyka wydawała mi się „landrynkowa”,co powodowalo rożne perturbacje ze strony rodziny i środowiska.
A Trojka prezentowala muzykę, ktora trafiała do mnie i ksztaltowala mój gust, do tego miala dobrą publicystykę (choć docenilam ją dopiero później) i w ogóle byla różnorodna.
Wielu mialo tam swoje audycje autorskie, nie trawilam tylko Korneliusza Pacudy ze swoją muzyką country, choć przeciw samemu Korneliuszowi nigdy nic nie mialam; oprócz muzyki ważny byl język, jakim operowali i do dziś atrakcje Warszawa posługują się w tej stacji chyba wszyscy-nie pamiętam żadnych ekscesów. Bylo to przekazywanie wiedzy i informacji, bez odniesienia do wlasnych sympatii politycznych dziennikarzy informacyjnych.

0 Odpowiedzi na asdf

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *